Umíte poznat (opravdu) přírodní kosmetiku?

Umíte poznat (opravdu) přírodní kosmetiku?

Přírodní kosmetika zažívá zlaté časy. Vyznat se ve složení však není jednoduché a chce to odborné, často farmaceutické vzdělání.
Připravili jsme proto pro Vás základní pravidla, na co se při výběru přírodní péče zaměřit. 

Opravdu přírodní kosmetika po otevření vydrží maximálně šest týdnů, pak se začne kazit. Stoprocentně přírodní složení tedy většinou nemůže mít dvouletou expiraci.
Pokud však nejde o fermentovanou kosmetiku.

Přírodní produkty mají pomalý nástup účinků, protože obsahují objemné molekuly účinných látek, které neprostoupí do hlubších vrstev pokožky. 

Chemické přípravky mají molekuly malé a proto se efekt dostaví dříve. Situaci však mění převratná technologie fermentace, která zaručuje čistotu a účinnost produktu. Přírodní korejská kosmetika WHAMISA je jedinou patentovanou přírodní kosmetikou bez přidané vody na českém trhu.


Na co si dát pozor radí doktorka farmacie Lucia Havlíková:

SILIKONY Tyto sloučeniny křemíku se označují příponami – silicon, -cone, -silanol, -silane či  -siloxane. V těle se hromadí, vlasy se pak začínají lámat, pleť vysušovat a póry zanášet.

SLS (sodium lauryl sulfát), SLES (sodium laureth sulfát) či amomonium laureth sulfát. Jsou emulgátory, jejichž jedinou funkcí je vytvořit pěnu. Ničí ochrannou bariéru pokožky.

PARABENY Jde o konzervanty s významným alergickým potenciálem. , které by měly zajistit bezpečnost a trvanlivost přípravků. Zjistilo se, že u více než jedné čtvrtiny žen dochází po aplikaci k výstytu různých nežádoucích reakcí, jakou jsou kožní projevy, bolest hlavy či nevolnost.

DERIVÁTY ROPY Patří sem vazelína, parafín, minerální oleje nebo propylenglykol. Pleti nic nepřinášejí, naopak způsobují ucpávání póry a na pokožce vytvářejí neprodyšný film.

GLYCERIN Na pleti vždy napáchat škody, záleží na jeho množství. Od 5 % výše dochází k dehydrataci pleti. WHAMISA BIO Tonikum Deep Rich obsahuje 0, 9 % glycerinu, a tím pádem nevysušuje pleť. Pokud je glycerin napsaný na krabičce na druhém místě, doporučuji obezřetnost. 

VODA Na složení přípravku bývá voda napsaná většinou na prvním místě. Je přitom prokázané, že voda v přípravcích kůži vysušuje. Je přitom prokázané, že voda v přípravcích vysušuje. Navíc je životvorná, proto je zde zvýšené riziko množení různých bakterií, plísní či jiných patogenů, a tím pádem nutnost přidat účinnou chemickou konzervaci. Voda krémy také naředí a snižuje jejich účinost. V případě, že je voda napsaná na prvním místě, její obsah se pohybuje kolem 85%. 

HELDEJTE CERTIFIKACE Zaručují kvalitu, maximální možnou netoxičnost a šetrnost ke zdraví. Mezi uznávané národní certifikáty patří: české CPK a CPK BIO, Biocosmesi, Ecocert, ICEA, BDIH či Soil Association. Nejprestižnější jsou  NaTrue, Cosmos Natural, Cosmos Organic a Ecocert.

Pokud se chcete dozvědět, která kosmetika je opravdu přírodní, objednejte se na osobní konzultaci. Za dvacet minut můžete mít díky PharmDr. Lucii Havlíkové po problému s pletí. 

 

Fotografie

Pharm_Dr_Lucia_Havlikova_spolumajitelka_Pure_District_d.jpg